Webová grafika

  • redesign stránek
  • wireframe - vytvoření návrhu layoutu
  • prototyp - vytvoření návrhu funkčnosti
  • grafické zpracování návrhu
  • kódování šablon
Grafický návrh layoutu

od 3 450 Kč

Chci vytvořit webovou grafiku. Poptávka

 

To, co nejdříve zaujme návštěvníka webových stránek, je jejich vizuální podání. Web musí svým vzhledem oslovit návštěvníka během prvních sekund, pokud se tak nestane, narůstá pravděpodobnost, že web opustí.

Tato skutečnost je dána tím, že většina z nás web vnímá zrakem a pokud během velmi krátké chvíle nenalezneme požadovaný obsah (článek, fotografie, cenu, recenzi, komentář, otevírací dobu, ...), tak web opouštíme. Design proto hraje klíčovou roli, ať se nám to líbí nebo ne.

Tohoto jsme si vědomi, a proto se zaměřujeme na moderní, čistý a barevný webdesign (tím rozhodně nijak netrpí ani programová část aplikací, máme prostě rádi kvalitu webu ze všech stran).

Pokud máte zájem o grafické služby týkající se webových stránek a e-shopů, neváhejte nás kontaktovat.

Redesign stránek

Máte webové stránky a jejich struktura je vyhovující, fungují, web je již zavedený, ale začíná vypadat poněkud zastarale? Můžeme je obléci do nového kabátku - provést redesign. Nejčastější důvody jsou:

Wireframe - vytvoření návrhu layoutu

Chcete spouštět web či e-shop a chcete, aby bylo vše do puntíku promyšlené a nedocházelo k nečekaným výsledkům v důsledku vzájemného nepochopení?

Vytváříme wireframe (drátěný model) definující funkce a obsah webu - proporce a umístění prvků. Minimalizuje se tak rozdíl mezi původním zadáním a výsledným řešením.

Díky wireframu se s Vámi můžeme dohodnout na základním rozmístění a obsahu prvků před započetím tvorby grafického návrhu a následného programování. U nás je wireframe nedílnou součástí tvorby každého webu a e-shopu.

Prototyp - vytvoření návrhu funkčnosti

U složitějších webů však wireframe nestačí. Pokud se jedná například o rozsáhlejší e-shop nebo složitější webovou aplikaci na zakázku (aukční portál, nabídku zájezdů apod.), díky prototypu můžeme zajistit převod Vašich i našich myšlenek do virtuální podoby.

Díky tomu si před samotným započetím tvorby grafického návrhu a programování stanovíme jasná pravidla co a kde bude, co bude web obsahovat a jakým způsobem budou některé důležité části provázány, jak budou fungovat - vytvoříme jednoduché prototypy chování.

Pokud si necháte vytvořit webové stránky nebo e-shop od nás, prototyp je nedílnou součástí naší nabídky u každého složitějšího webu nebo e-shopu, kde nahrazuje wireframe - drátěný model. Jedná se vlastně o pokročilejší verzi wireframu.

Kódování šablon

Profesionální tvorba webových stránek se skládá z několika samostatně oddělitelných částí vývoje. Jedna z těchto částí je kódování HTML/CSS šablon. Jde o převádění grafického návrhu (obrázky) do sémantického nastylovaného dokumentu, který bude použit pro zobrazování výstupu dat webové aplikace.

Jednotlivé bloky, nadpisy a odstavce se rozdělí a zapíší do XML dokumentu (HTML), kterému rozumí běžné webové prohlížeče. Tento dokument se pak propojí s vytvořenými kaskádovými styly (CSS) a "oživí" JavaScriptem (naprogramují se animace, přechody, slidebannery apod.).

Při kódování využíváme moderní technologie HTML5, CSS3 a JavaScript.  Pro maximální možnosti a využití těchto technologií pracujeme například s LESS, jQuery a pro responsivní layouty Bootstrap 3 nebo Foundation Framework.

Dbáme též na sémantický kód (některé HTML značky mají speciální sémantický význam), přístupnost, použitelnost, validní dokument a grafické prvky zahrnujeme do tzv. CSS spritů pro rychlejší načítání a menší zátěž linky. Výsledná šablona je pak připravená pro nasazení do naprogramované webové aplikace na vysoké úrovni.

 

Ať už nám svěříte vytvoření prototypu, grafického návrhu, nakódování šablon nebo všechny tyto nutné kroky pro vytvoření základu vizuální podoby webové aplikace, věříme, že budete s naší kvalitou spokojeni.

Dobrý web je základem úspěchu na internetu, my se snažíme, aby byl co nejkvalitnější.

Nabídka grafických prací

Potřebujete poradit? Nebo máte otázky, na které byste se nás rádi zeptali? Napište nám