Tvorba webových stránek

Plánujete si pořídit nové webové stránky, protože ještě žádné nemáte? Nebo jsou Vaše současné stránky nevyhovující?

Nabízíme Vám komplexní služby z oblasti tvorby webových stránek: od analýzy (stanovení cílů, cílové skupiny webu a analýzy konkurence) přes samotné webové stránky až po případnou reklamu na internetu.

Webové stránky byly dříve spíše jen konkurenční výhodou, ale dnes jsou již nutností pro každou firmu, která chce být se svými zákazníky v kontaktu. Pokud web nemáte, dáváte tak prostor a náskok Vaší konkurenci. To samé ale platí i v případě, že je Váš web příliš zastaralý (firma působí dojmem, že příliš neprosperuje), je nepřehledný, špatně optimalizovaný (jak obsahově, tak technickým řešením), není použitelný na mobilních zařízeních apod.

Důvodů k pořízení nových nebo modernizovaných webových stránek je mnoho. Nejdůležitějšími jsou budování značky, poskytování informací, prodej produktů a služeb, poskytování servisních služeb a podpory zákazníkovi, získávání zpětné vazby od zákazníků a další.

Prostřednictvím webových stránek můžete oslovit více zákazníků a rozšířit si tak oblast podnikání. Oslovíte rovněž zákazníky, kteří by se o Vás jinak nedozvěděli. My Vám pomůžeme, aby Vaše webové stránky měly význam.

Balíčky tvorby webových stránek

 

Máte vlastní cenovou představu? Nebo potřebujete poradit s výběrem? Napište nám

Jak probíhá tvorba webových stránek?

Zadání webových stránek

Při tvorbě webových stránek klademe důraz na profesionalitu a kvalitu výsledné práce a přitom zbytečně nenafoukávali rozpočet. Abychom těchto cílů dosáhli, musíme před zahájením prací provést úvodní analýzu projektu. Stanovíme cíle webových stránek (co Vám web přinese), definujeme cílovou skupinu (kdo bude Váš zákazník) a provedeme analýzu konkurence (zjistíme, jak silná je Vaše konkurence a nalezneme Vaši konkurenční výhodu).

Dále se budeme zabývat obsahem (vypíšeme si obsahové prvky, které se budou na stránkách nacházet a určíme jejich důležitost, abychom je mohli v grafickém návrhu více či méně vizuálně odlišit či zdůraznit). Poté vytvoříme základní strukturu webu a popíšeme si chování funkčních prvků webových stránek. Na základě těchto informací Vám sestavíme cenovou kalkulaci.


 

Náčrt webových stránek (Wireframe)

Nejprve si s Vámi navrhneme web na papíře. Rozvrhneme obsahové a navigační prvky podle priority a určíme jejich přibližné proporce a umístění. Poté navrhneme Wireframe (drátěný model), který definuje funkce a obsah stránek webu, aby byl co nejmenší rozdíl mezi zadáním a výsledným webem.

Ušetříme tak zbytečné výdaje, které by jinak mohly vzniknout odlišnostmi mezi zadáním a výsledným produktem.

Rovněž Vám již v úvodní fázi pomůžeme vybrat nebo poradíme ohledně výběru vhodné domény, na které bude web ve finálním stádiu umístěn.

 

 

Grafický návrh

Na základě Vámi zvolených barev, tvarů a stylu (popř. Corporate Identity) zpracujeme grafický návrh titulní stránky a jedné podstránky. Navrhneme možné řešení a podle Vašich poznámek a připomínek doladíme design stránek tak, aby se líbil Vám i Vašim budoucím návštěvníkům a zároveň aby byl přehledný a použitelný.

Po Vašem schválení designu základních stránek vytvoříme grafické návrhy zbývajících podstránek webu. Docílíme tak toho, že nebudeme zbytečně plýtvat finančními prostředky během počátečních úprav grafického návrhu layoutu webu.

 

 

Nakódování

Vytvořený grafický návrh stránek je nutné převést do podoby, která je použitelná pro prezentaci na webu.

Vámi schválený grafický návrh nakódujeme do HTML5 a CSS3 šablon s tím, že při kódování klademe důraz na přístupnost.

V případě zájmu Vám vytvoříme responsivní webdesign, aby byly stejné šablony použitelné na více typech zařízení s různou velikostí obrazovky a přizpůsobené pro ovládání myší i dotekem.

 

 

Programování

V další části vývoje webu implementujeme vytvořené HTML šablony do našeho redakčního systému Maja Comans (CMS) a naprogramujeme případné funkce na zakázku nebo upravíme chování systému a modulů vzhledem k Vašim požadavkům.

Díky tomu, že web bude poháněn našim redakčním systém, tak si budete moci sami snadno upravovat obsah stránek (texty, články, obrázky, fotogalerie, produkty, aktuality, …), přidávat nové podstránky, editovat menu, prohlížet statistiky apod. Zároveň bude web snadno rozšiřitelný do budoucna, bude rychlý, spolehlivý a budeme automaticky a bezplatně zanášet opravy chyb a důležité aktualizace.

 

 

Plnění webu obsahem

Jakmile bude web naprogramovaný a budou v něm implementované potřebné šablony, vložíme Vám na stránky texty, fotografie, obrázky, tabulky a další obsah, který nám dodáte nebo který jsme si předem domluvili.

Texty na stránky vkládáme bez korekce, pokud by se nám v průběhu vkládání zdálo dobré něco poupravit, po vložení obsahu Vás o případných návrzích samozřejmě informujeme.

Pokud byste chtěli texty před vložením na Vaše stránky upravit, nabízíme Vám služby jako Copywriting (napsání nového zajímavého a čtivého textu) a  Copyediting (úprava Vašeho textu do poutavé podoby).

 

 

Základní SEO optimalizace (on-page)

Ihned po dokončení vkládání obsahu webové stránky optimalizujeme na hledaná klíčová slova tak, aby byly dohledatelné ve fulltextových vyhledávačích jako Google nebo Seznam.

Provedeme analýzu klíčových slov a rozbor Vaší konkurence a na základě získaných poznatků vybereme vhodná klíčová slova, která přivedou na Vaše webové stránky návštěvníky, kteří mají o Vaše služby nebo produkty opravdu zájem. Tito návštěvníci se poté snáze stanou Vašimi reálnými zákazníky.

Nabízíme Vám také službu SEO optimalizace (off-page), která je zaměřena na budování zpětných odkazů registrací do katalogů a vytváření PR článků. Zpětné odkazy spolu s kvalitním obsahem přispívají k umístění na předních pozicích ve fulltextových vyhledávačích - zvyšují popularitu webu u vyhledávačů.

 

 

Umístění na dočasný hosting (testování)

Jakmile pro Vás máme připravený web ve fázi, kdy již odpovídá Vašemu zadání, umístíme jej na dočasný hosting. Vám poté zašleme URL adresu s tímto testovacím webem, abyste mohli otestovat požadovanou funkcionalitu webových stránek a zda-li web splňuje Vaše očekávání.

Vaše případné poznámky a připomínky zapracujeme a web doladíme do Vámi požadovaného stavu.

 

 

Předání (spuštění na Vaší doméně)

Jakmile jste s výsledným produktem celkově spokojeni a odpovídá zadání, pomůžeme Vám vybrat vhodný hostingový tarif na našem vlastním serveru podle potřeb a náročnosti webových stránek a přesuneme web na Vaši doménu.

Budeme se těšit na budoucí spolupráci na aktualizaci obsahu a případných úpravách či rozšiřování Vašich prosperujících webových stránek a Váš web průběžně monitorovat, zda-li vše funguje, jak má.

 

Potřebujete poradit? Nebo máte otázky, na které byste se nás rádi zeptali? Napište nám